مجاهدین

جهادی در راستای قلم

مجاهدین

جهادی در راستای قلم

مجاهدین
قال الله عزوجل فی محکم کتابه:
فضّل الله المجاهدین بأموالهم و أنفسهم علی القاعدین درجه، و کلا وعد الله الحسنی، و فضّل الله المجاهدین علی القاعدین أجراً عظیماً. سوره نساء، آیه ی 95

اینجا خاکریزی است برای دفاع از حریم ولایت.

آیه 95 سورۀ نساء از اون کارهای تبلیغاتی خداست. تبلیغات برای ساختن یک فرهنگ، فرهنگی که حالا ما اسمش رو گذاشتیم روحیۀ جهادی...

همان فرهنگی که دشمن شبیخون زده بهش. تجاوز کرده بهش. چون بهتر از ما فهمیده چه سعادتی در گروی این فرهنگ است.

آری ما با شیطان طرفیم، نه صرفاً یک کشور به نام آمریکا و ایادیانش. بهتر از من و تو تفاسیر را مطالعه میکنند در پژوهشکده های استراتژیکیشان.

چه بصیرتی داشت، پیر جماران. روحت شاد روح الله کبیر. براستی که شیطان بزرگ با ما، با ایران اسلامی در تقابل است...

برادر بسیجی، تویی که خود را جهاد گر میدانی، روی قبر مختار این آیه هک شده است...

باشد که سرانجام ما هم پیوستن به خدا باشد با جهاد با شهادت ...
.
.
.
.
عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است/
دادن سر نه عجب داشتن سر عجب است...
.
.
.
مرگ بر آمریکا یک اصل اعتقای است برای ما و به نوعی باوری است دینی مبنی بر اندیشه های عاشورایی.
فضّل الله المجاهدین علی القائدین اجراً عظیما

بایگانی

۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

این موزیک را از دست ندهید...

کلیپ صوتی ونحن حزب الله با صدای علی برکات و صحبت های جانانه سیدالمقاومة سید حسن نصرالله...

دانلود

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۴ ، ۰۹:۱۹
سید محمد میلاد دانشور

نصرالله: از تهدید و جنگ اسرائیلی‌ها نمی‌ترسیم / عربستان به ساده ترین اهداف خود هم در یمن نرسید


دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسمی وابسته به موسسه «کشافة المهدی»، تهدیدات رژیم صهیونیستی را بخشی از جنگ روانی این رژیم علیه مقاومت خواند.
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ سید حسن نصراالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز در همایش «پیشاهنگان مهدی» وابسته به موسسه «کشافة المهدی» لبنان، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام مهدی عج‌ در خصوص مسائل منطقه و در خصوص مسئله مهدویت سخنرانی کرد.

دبیر کل حزب‌الله در ابتدا اعلام کرد که سخنان خود را در سه بخش ایراد خواهد کرد و بخش نخست را به مسائل سیاسی، بخش دوم را به مسائل فرهنگی (مهدویت) و بخش سوم را به موسسه «کشافة المهدی» اختصاص خواهد داد.

* بخش سیاسی؛ مقاومت از تهدیدهای اسرائیل نمی‌ترسد


از زمان جنگ 33 روزه، جنگ به درون جبهه داخلی اسرائیل کشیده شد

نصرالله در بخش نخست سخنان خود، ابتدا با اشاره به مانور ارتش رژیم صهیونیستی به نام «نقطه تحول 8» درون سرزمین اشغالی گفت: جبهه داخلی اسرائیل، همیشه به دور از درگیری‌ها و جنگ بوده، اما از جنگ تموز (جنگ 33 روزه در سال 2006)، جنگ به درون جبهه دشمن، یعنی خاک فلسطین اشغالی کشیده شد.

وی ادامه داد: در این رزمایش چند تن از مسئولان اسرائیلی تهدیداتی را متوجه لبنان کردند و از انفجارها و آواره کردن (مردم) سخن راندند. در این باره باید گفت، اولا، این یک جنگ روانی است و همواره جزئی از سلاح دشمن برای شکست مردم عرب بوده است؛ این رژیم از ابتدای تأسیس بر انفجار و کشتار و جنایت بنا شده است ومردم لبنان و منطقه باید بدانند که دشمنی به نام اسرائیل وجود دارد و چنین جنایاتی طبیعت حال دشمن است.

سید حسن نصرالله خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: شما مشخص کردید که ارتش فراری و شکست خورده هستید و به این خاطر این رزمایش را برگزار می‌کنید، چرا که مقاومت تمام مناطقی را که رزمایش در آن صورت گرفته، در بر گرفته است.

وی افزود: زمان آن گذشته است که شما خانه‌های ما را ویران کنید، این مسأله سال 2006 پایان یافت و آنچه پس از آن خواهد آمد قویتر و بزرگ تر از جنگ 2006 است و من به روشنی به اسرائیل می‌گویم: مقاومت تهدید می‌کند در صورت هرگونه جنگی علیه لبنان، ملیون‌ها اسرائیلی مجبور به مهاجرت خواهند شد.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: این یک مسأله روشن و قطعی است و فرماندهان و اسرائیلی‌ها بخوبی از آن آگاهی دارند، ما از جنگ با شما نمی‌ترسیم و اگر گمان کرده‌اید که ما در القلمون مشغول درگیری شده‌ایم، این مسأله چیزی را تغییر نمی‌دهد و من به مردم لبنان می‌گویم که ما از این تهدیدات نمی‌ترسیم.

نبرد عرسال و قلمون؛ حزب‌الله قصد ورود به شهرک عرسال را ندارد

نصرالله در خصوص نبرد عرسال و قلمون گفت: در هفته‌های گذشته پرونده‌ای در لبنان مطرح شد به نام شهرک و ارتفاعات عرسال و اشغال این منطقه به دست گروه‌های تروریستی و کاری که باید برای لبنانی‌ها کرد.

در این میان مواضع و سخنان و واکنش‌هایی مطرح شد. من درباره این مسئله و حساسیت آن اندکی صحبت می‌کنم. اولا در خصوص شهرک عرسال ما بسیار موضع روشنی داشتیم. من بین شهرک و ارتفاعات عرسال تفاوت قائل شدم و گفتم که اهالی آن برادران ما هستند. امروز تاکید می‌کنم که هیچ گاه در اندیشه و طراحی ورود به شهرک عرسال نبود‌ه‌ایم.

ما همیشه گفته‌ایم که این شهرک از طرف گروه‌های ترورریستی اشغال شده است و آزادسازی آن مسئولیت ارتش و دولت لبنان است.

ارتفاعات عرسال؛ دست برتر با حزب‌الله و ارتش سوریه است

نصرالله گفت: درباره قلمون سابقا صحبت کردیم و گفتیم که در قلمون عملیات خواهیم کرد، اما برخی گفتند که حزب‌الله ادعای دروغ می‌کند و قلمون گورستان اعضای حزب الله خواهد شد اما دیدید که چه اتفاقی افتاد. درباره ارتفاعات عرسال هم همینطور است.

الان قهرمانان مقاومت که باید به ایمان و شجاعت و مسئولیت‌پذیری آنان افتخار کنیم، در عمق ارتفاعات عرسال در حال مبارزه و پیشروی هستند. این درگیری‌ها اکنون در جریان است اما اینکه به کجا خواهد رسید و سرانجامش چه خواهد شد، فعلا سخنی نمی‌گوییم و گفتیم که جنگ، خود از خود سخن خواهند گفت.

آزادسازی دهها کیلومتر از خاک لبنان از دست تروریست‌ها

نصرالله افزود: در روزهای گذشته به دست نیروها و مبارزان مقاومت لبنان دهها کیلومتر از خاک اشغال شده لبنان به دست گروه‌های تروریستی آزاد شده است. این پیشروی مهم در ارتفاعات فلیطه و همچنین ارتفاعات موسی در کو‌ه‌های الثلاجه آزاد شد. تاکید می‌کنم که دستاورهای روزهای گذشته عملا و بدون هیچ تردیدی، سبب شده است که مقاومت و ارتش سوریه دست بالا را در این منطقه داشته باشد.

حزب‌الله نیرو نیاز ندارد؛ نیاز امروز اتحاد و اعلام همبستگی است

در حاشیه این جنگ، نکاتی هست که باید به آن اشاره کنیم. ما گفتیم که اگر دولت از مسئولیت خود در این خصوص شانه خالی کند، مردم بقاع و عشایر از مسئولیت خود شانه خالی نخواهند کرد. مردم این منطقه صادقانه آمادگی خود را اعلام کردند و ما از آنان تشکر می‌کنیم که درک و فهم دقیق و صحیحی از خطرات موجود و آمادگی برای فداکاری نشان دادند. آنچه امروز ما نیاز داریم همین روحیه و کمک و اتحاد است. ما امروز به رزمنده نیاز نداریم. برادران شما در مقاومت عُدّه و تجهیزات انسانی و نظامی در اختیار دارند. آنچه ما در این مرحله نیاز داریم همین همبستگی و اتحاد است.

دبیر کل حزب‌الله افزود: برخی از تشکیل نیروی بسیج مردمی سخن گفتند. اما ما الان به چنین چیزی نیاز نداریم. ما به بسیج عمومی نیاز داریم اما الان نیاز به تشکیل «الحشد الشعبی» نداریم.

مسائل داخلی لبنان؛ دلبستگان به تغییرات منطقه‌ای به سراب دل بسته‌اند

نصرالله در خصوص دولت و نیروهای سیاسی و مسائل داخلی لبنان بسیار کوتاه سخن گفت و گفت: باید بگویم که از همه می‌خواهم که امور کشور را جدی بگیرند و باید اهمیت وضعیت کنونی را درک کنند.

اگر بخواهند منتظر متغیرات منطقه‌ای مانند یمن و عراق یا سوریه باشند، باید بگویم که بر سراب تکیه می‌کنند و این نوعی توهم است که منتظر تغییرات منطقه باشند.

داعش همان القاعده است که خالقش آمریکا، عربستان و پاکستان هستند

سید حسن نصرالله در خصوص سازمان تروریستی داعش نیز گفت: با وجود آنکه همه دنیا بر این اتفاق نظر دارد که داعش خطری برای کل دنیاست، اما ما اینجا در لبنان هنوز بر سر اینکه داعش خطری برای لبنان هست یا خیر، اختلاف نظر داریم. از همه لبنانی‌ها می‌خواهم که دشمن را به شکل روشن برای خود مشخص کنیم.

نصرالله افزود: داعش کار خود را از عراق آغاز کرد. این سوال مطرح بود که داعش را چه کسی ساخته است. در دوره‌ای تبلیغات رسانه‌ای گمراه‌کننده زیادی در این خصوص بود. زمانی که یک انتحاری در قطیف در (روستای) القدیح خود را در مسجدی از مساجد شیعیان منفجر کرد و دوباره مقابل یک مسجد دیگر انفجاری مشابه رخ داد و جوانان شجاع مانع ورود انتحاری به داخل مسجد شده بودند، برخی مانند رسانه‌های خلیج (فارس) آمدند و گفتند که ایران پشت داعش است و داعشی‌ها را فرستاده تا مساجد شیعیان را منفجر کند.

نصرالله گفت: ببینید ایران که متهمش می‌کنند که نشر تشیع می‌کند، می‌گویند که ایران است که داعش را حرکت می‌دهد و حمایت می‌کند تا در مساجد شیعیان در دمام و قطیف عربستان انفجار ایجاد کند. واقعا باید به این تحلیل آفرین و ماشاء الله گفت.

نصرالله افزود: همین مسئله در عراق و سوریه است. چه کسی داعش را ساخت؟ برخی می‌گویند که بشار اسد داعش را ساخت. داعشی که الان بخشی از دیرالزور و حسکه (در شرق سوریه) را اشغال کرده است. اگر ما بخواهیم (بر اساس این نظریات) چنین فیلمی در هالیوود بسازیم نمی‌توانیم. این حرف‌ها بدون منطق و استدلال است.

دبیر کل حزب‌الله افزود: برخی هم می‌گویند که ایده تأسیس داعش از نصرالله است تا با آن جبهه النصره و دیگر گروه‌های مسلح (در سوریه) را شکست بدهند. این چه استدلالی است؟ این مسئله از مسائل کاملا روشن است که داعش یعنی «دولت اسلامی در عراق و شام»، همان گروه القاعده در عراق است که زعامت آن دست به دست شد که زمانی با اسامه بن لادن بیعت شد و بعد از آن با ایمن الظواهری. این گروه همه روابطش، منابع مالی‌اش، کسانی که با آن کار می‌کنند روشن است.

نصرالله افزود: همه دنیا می‌دانند که چه کسی القاعده را تاسیس کرد. سرویس اطلاعاتی آمریکا، عربستان و پاکستان القاعده را تاسیس کردند. این مسئله و اسناد آن در کتابها و تألیفات بسیاری آماده است.

اما آنکه امروز حقیقتا با داعش مبارزه می‌کند، همان کسانی هستند که آنان را به حمایت از داعش حمایت می‌کنند، یعنی جمهوری اسلامی ایران، برادرانمان در عراق و سوریه هستند. اما کسانی دیگر که نفت و گاز دارند و با پول آن از داعش حمایت می‌کنند و برخی دیگر با باز گذاشتن مرزهایشان از آن حمایت می‌کنند، حامی آن هستند.

یمن؛ عربستان تحمل یک کلمه انتقاد از جنگ یمن را ندارد

نصرالله در خصوص یمن گفت: ملت، ارتش و انقلابیون یمن امروز در سطح رویارویی تاریخی بودند و آمادگی فداکاری از خود نشان دادند برای همین مقابل این حجم از حملات هوایی، کشتار وحشیانه و قتل‌عام که مقابل چشم دنیا انجام می‌شود، استواری کردند.

نصرالله از تعرض به کسانی که از این جنگ و تجاوز انتقاد می‌کنند ابراز تعجب کرد و گفت که «امروز 72 روز از تجاوز آشکار عربستان به یمن می‌گذرد. اگر کسی به این جنگ اعتراض کند، عربستان با تمام امکاناتش آن را متوقف می‌کند. حتی بسیاری از نهادها و سازمان‌های بین‌المللی، افراد و شخصیت‌ها سکوت کردند حال آنکه می‌دانستند این تجاوز کاملا روشن است. حتی بیشتر از این. اگر برخی طرف‌های سیاسی یا افراد یا نشریه‌ها از عربستان انتقاد می‌کردند، یا این جنگ را محکوم می‌کردند، نظام سعودی از همه طریق، از طریق فشار بر رسانه‌ها، از طریق تهدید و رشوه و از طریق سرویس جاسوسی فشار وارد می‌کرد تا کسی حتی یک کلمه هم محکوم نکند یا انتقاد نکند. برای همین امروز می‌بینیم که برخی شبکه‌های ماهواره‌ای بسته شدند یا تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

دبیر کل حزب‌الله افزود: اگر شما (عربستانی‌ها) به خود اطمینان دارید چرا مانع این انتقادها می‌شوید. این موضع نشانه ضعف شماست. جنایت و کشتار دلیل بر وقدرت نیست. چه اهدافی در یمن را محقق کردید؟ اما ما در هر لحظه و ساعت و در هر مناسبتی این تجاوز وحشیانیه و یاغیگرانه عربستان را محکوم می‌کنیم. ما امروز در روز 72 این تجاوز صحبت می‌کنیم و همان حرف روز اول را می‌زنیم.عربستان و هر کس با اوست، باید تجاوز را متوقف و باب را برای حل (سیاسی) باز کنند. ادامه تجاوز، پشتوانه نظام سعودی را می‌کاهد.

** بخش فرهنگی سخنان سید حسن نصرالله


آمدن مهدی در آخرالزمان نزد شیعه و سنی قطعی و پذیرفته شده است

نصرالله در بخش فرهنگی سخنان خود به موضوع مهدویت پرداخت و در ادامه آن چهار نکته مهم را بیان کرد.

نصرالله گفت: مسئله اول، اصل مسئله امام مهدی و بحث آمدن شخصی در آخرالزمان با مشخصات کذا و کذا است. این امر کاملا قطعی است نزد مسلمانان. روایات زیادی هم در این خصوص است که برخی از آنان به تواتر است. در این چارچوب برخی امور نزد همه مسلمانان پذیرفته شده است. اینکه فردی به نام مهدی که آخرالزمان می‌آید از ذریه محمد (ص) است. همچنین او از ذریه فاطمه (س) است که ویژگی های دینی، معنوی و علمی و معرفتی و رهبری دارد که با طاغوت‌های دنیا مقابله می‌کند و زمین را پس از آنکه پر از ظلم و فساد شده است، پر از عدل و داد می‌کند.

نصرالله افزود: بله در اینجا بحثی اختلافی هست درباره تولد ایشان. ما اعتقاد داریم که ایشان متولد شده است و فرزند امام حسن عسکری (ع) و امام هادی (ع) و امام حسین (ع) از ذریه فاطمه (س) است. برخی دیگر نظرشان این است که ایشان در آخرالزمان متولد خواهد شد و چندین سال زندگی می‌کند تا شرایط فراهم شود تا آماده ظهور شود.

وی ادامه داد: نکته دیگری هست که (روایاتی) در کتب مسلمانان هست و از اتفاقات آینده سخن می‌گوید. یعنی پیغمبر (ص) در مسجد بوده و از آینده صحبت می‌کرده است. نه از آخرالزمان بلکه از آینده نزدیک. تا اینکه از اتفاقات آخرالزمان و نشانه‌های ظهور و آخرالزمان صحبت کرده است. هر پیامبری درباره آن صحبت کرده و روایاتی در این خصوص وجود دارد.

نصرالله افزود: از هجرت پیغمبر (ص) به مدینه تاکنون خیلی از اتفاقات مانند تشکیل حکومت بنی‌امیه و حرکت خراسانی‌ها و حکومت بنی‌عباس‌ و حمله مغول‌ و اتفاقات مشابه دیگر رخ داده است. ما می‌توانیم جدولی از اتفاقاتی تهیه کنیم که پیغمبر (ص) از آن خبر داده بود و اکنون محقق شده است. این معجزه‌ای از رسول‌الله (ص) و ارتباط ایشان با پروردگار است.

نصرالله با تقسیم‌بندی برخی روایات گفت: برخی اتفاقات و روایات هست که از آینده سخن می‌گوید اما ضرورتا از امام مهدی (عج) سخن نمی‌گوید. قسم دیگر روایاتی است که از ظهور امام مهدی (عج) سخن می‌گوید بدون این که مدت زمانی معین کند که بگوید بعد از سه ماه یا شش ماه یا یکسال اتفاق می‌افتد.

دبیر کل حزب‌الله گفت: این موضوع خیلی مهم است. اینکه به مردم بگوییم چطور با این مسئله برخورد کنند. مردم دوست دارند که کسی از آینده به آنان خبر بدهد. این طبیعت مردم است. چرا که آینده خودشان و فرزندانشان است. برای همین در تلویزیون برخی‌ها می‌آیند و پیشگویی می‌کنند. این موضوع فی حد نفسه جذاب است. این مسئله ذوحدین است. می شود از علم پیشگویی به نفع خیر و می‌شود به نفع شر استفاده کرد. می شود برای امیدبخشی به مردم استفاده می‌کرد یا می شود آن را علیه مردم استفاده کرد.

نصرالله با بیان اینکه در اینجا چند نکته وجود دارد، گفت: امروز برخی افراد هستند که از علامات و نشانه‌هایی صحبت می‌کنند که اصلا در روایات اسلامی نیامده است. حتی در روایات ضعیف هم نیامده است. نه از پیامبر (ص) روایت شده و نه در کتب اسلامی آمده است.

نکته اول؛ باید مواظب این مسائل باشیم و گفته‌های افراد که از نزد خودشان بیان می‌کنند ارزشی ندارد. بلکه باید برآمده از روایات رسیده از پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) باشد. هرچیزی که ارتباطی با وحی و روایات پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) ندارد، بی‌اساس است.

نکته دوم؛ حتی در روایات موجود، ما نیازمند علمای محقق، متخصص داریم که حقیقت را به ما بگویند. در خصوص اخبار آینده و علامات ظهور و جنبش امام مهدی (عج) تا برپایی قیامت اصطلاحی داریم به نام «الملاحم و الفتن». برخی روایات هست که پیامبر (ص) آنان را نگفته اما به دروغ به پیامبر (ص) نسبت داده شده است. بنابراین باید با احتیاط با برخی روایات برخورد کرد. این موضوعی است که مرتبط با آینده و روحیه مردم و انگیزه و سرنوشت ملت‌هاست و بسیار حساس است.

نکته سوم؛ از باب تاکید در سالروز میلاد امام مهدی (عج)، باید بگویم مشکلی وجود دارد در تطبیق علامات. یعنی اینکه برخی بگویند که فلانی خراسانی است فلان اتفاق ، اتفاق آخرالزمانی است. این مسئله اولا شرعا جایز نیست. اگر من این تطبیق را بکنم، مردم را گمراه کرده‌ام و شرعا جایز نیست. این مسئله به وهن و ضعف و تردید در میان مردم و حتی تردید در اصل عقیده (مهدویت) منجر می‌شود. پس نه در مساجد، نه در حلقات فرهنگی نه در جلسات و نه در کتب خود نباید چنین مطالبی را بیان کنیم که باز کننده باب فساد است. اما با این حال ما باب احتمال را نمی‌بندیم. بله احتمالهایی وجود دارد که حتی در این هم باید محتاط عمل کرد که نتیجه عکس ندهد.

نکته چهارم؛ که مهم‌تر از سه نکته قبل است، این است که الان در صفحات اینترنت و جاهای دیگر در تلویزیون می بینید که برخی ادعای نیابت خاص امام مهدی (عج) را می‌کنند. این افراد را باید تکذیب کرد. این امر واجب است. چرا که امام دیگر بعد از غیبت کبری نماینده خاص ندارند. اگر کسی چنین ادعایی کرد باید تکذیب شود. حتی برخی وقاحت را به جایی ‌رسانند که می‌گویند فرزند امام (عج) هستند یا نوه او هستند. این مسئله در اینترنت و ماهواره‌ها شایع شده است. اینها ادعاهایی بی‌دلیل و بی‌منطق است که عقلانیتی در آن نیست اما با دل و قلب و احساس مردم بازی می‌کنند. برخی از این مدعیان حتی از اندک دانشی هم بی‌بهره‌اند. با کمی بررسی انسان می‌تواند بفهمد که این افراد چیزی در چنته ندارند. هر چقدر به آخرالزمان نزدیک می‌شویم، این فتنه‌ها که لزوما نظامی نیست بلکه عقیدتی است، بیشتر می‌شود.

نکته آخر؛ در بحث فرهنگی ، بحث بسیار مهم «توقیت» (تعیین وقت برای ظهور) است. در روایات داریم که این امر حرام اعلام شده است. مثل این است که بگوییم تا آخر ماه رمضان امام مهدی (عج) می‌آید. این مسئله از مسائل غیب است که فقط خدا از آن مطلع است. تعیین زمان برای ظهور بازی کردن با عقل و احساس مردم است.

در سالروز میلاد امام اولا باید ایمان و امید داشته باشیم به اینکه این موضوع، وعده قطعی و تعیین‌کننده خداوند است. دوما باید با امید به آینده نگاه کنیم. سوما باید منتظر ایشان و آینده باشیم. چهارم باید مسئولیت‌پذیر باشیم و منتظر حوادث نباشیم بلکه باید حوادث را ما بسازیم و مقدمات را فراهم کنیم سپس منتظر باشیم. برای همین مکررا از خدا می‌خواهیم و دعا می‌کنیم که خدا در فرج ایشان تعجیل کند و دعای اللهم کن لولیک... را می‌خوانیم.

سید حسن نصرالله بخش سوم سخنان خود را به مسائل داخلی موسسة کشافة المهدی اختصاص داد.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ خرداد ۹۴ ، ۱۸:۳۴
سید محمد میلاد دانشور

کتاب اول:"من زنده ام"

این کتاب را خودم خوندم...روایت اسارت یک شیرزن ایرانی است...دختر17ساله ای که هزارویک شب در اسارت نیروهای بعثی بوده...به همه دوستان توصیه می کنم این کتاب را بخونند و به دیگران معرفی کنند...

کتاب یَک و به راهیه...(خودمونی)

تقریظ سیدنا القائد امام خامنه ای بر این کتاب:

قسمتی از مقدمه کتاب:

من زنده ام که فراموش نکنیم قصه سیصد شهید غرب اردوگاه ها و زندان های عراق را و یادمان نرود برای رژیم بعثی عراق چقدر جان اسیر بی بها و ارزان بود:


کاش دنیا بداند که بعثی ها چطور در جشن تموز)پیروزی کودتای صدام(،رضا زاهدی را مجبور کردند آواز بخوان  و برقصد و او تن به این کار نداد و یک سرباز عراقی آنقدر او را زد که بر اثر خونریزی مغزی از دنیا رفت.


کاش دنیا بداند در مهر سال۱۳۵۹،نه در جبهه بلکه در شهر هزار و یک شب بغداد،در برابر نعره افسر عراقی که به بهانه ی این که بداند چه کسی حرس خمینی)پاسدار( است،می خواست پنجاه نفر را به رگبار ببندد،علیرضا الهیاری خودش را از صف بیرون کشید و گفت:نکشید!این ها هیچ کدام حرس خمینی نیستند.فقط من حرس خمینی  هستم و لحظاتی بعد علیرضا ایستاده به زمین افتاد.


کاش دنیا بداند جمال ابراهیم پور به از چهل و پنج روز دست و پنجه نرم کردن با مرگ به بیمارستان صلاح الدین برده شد و هیچ وقت بر نگشت و اسرای بعدی که به آن بیمارستان رفتند به چشم خود دیدن که جمال روی تختش نوشته بود:من را اینجا به قتل رساندند.


کاش دنیا بداند گوشت تن رضا رضایی از شدت شکنجه چنان شکافته بود که کابل های بعثی ها به استخوان های او می پیچید.بر زخم هایش نمک ریختند و باز هم راضی نشدند و تن شرحه شرحه اش را روی خرده شیشه غلتاندند.


فتح الله عزیزی سواد نداشت اما وقتی در اردوگاه خواندن و نوشتن را آموخت،اولین جمله ای که نوشت این بود:«من تا آخرین قطره خونم ثقاومت خواهم کرد


کاش دنیا بداند محمد صابری خواب دید به کربلا رفته و در آنجا همه به دور ضریح امام حسین می چرخند اما ضریح به دور او می چرخد و محمد در آغوش دوستانش شهید شد و وقتی کیسه انفرادی او را باز کردند وصیتنامه ی کوچکی پیدا کردند که نوشته بود:«اسارت در راه حقیقت،عین آزادی است


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ خرداد ۹۴ ، ۱۶:۱۴
سید محمد میلاد دانشور

درس جهاد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۲۸
سید محمد میلاد دانشور
فقط عکس شهدا را نبینیم...

شهید جهاد عماد مغنیه، مسئول نیروهای ضربتی حزب الله لبنان و فرزند عماد مغنیه از فرمانده‌هان ارشد حزب الله بود. وی در سال 2015 در بازدید میدانی از شهرک الامل در قنیطریه سوریه مورد حمله تروریستی اسرائیل قرار گرفت و شهید شد.

شهید جهاد عماد مغنیه، "جواد" در سال 1991 در "طیربا" لبنان در خانواده ای مبارز متولد شد.

پدرش، عماد مغنیه،نام برادر شهیدش در مبارزه با صهیونیستها را برای وی انتخاب کرد.

۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۴۱
سید محمد میلاد دانشور
لطفاً از صفحات دیگر حتماً بهره مند شوید...
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۳۷
سید محمد میلاد دانشور